Radni powiatowi też zaprotestowali

Radni powiatu wejherowskiego także zareagowali na likwidację Biura Obsługi Klientów Grupy ENERGA  w Wejherowie. Z inicjatywy radnego Jacka Thiela – przewodniczącego Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Wejherowskiego, podpisali i wystosowali protest do władz Energi. W piśmie radnych czytamy m.in.:
„Występując w interesie mieszkańców powiatu wejherowskiego protestujemy  przeciwko likwidacji Biura Obsługi Klienta Grupy ENERGA przy ulicy  Przemysłowej 18 w Wejherowie. Lokalizacja biura w Wejherowie była dogodna  dla indywidualnych odbiorców prądu, przedsiębiorców i instytucji publicznych, którzy często w trybie pilnym chcą załatwić sprawy związane z odbiorem energii elektrycznej (…)
Powiat wejherowski należy do największych i najbardziej zaludnionych powiatów w Polsce, gdzie liczba mieszkańców przekroczyła ponad 200 tys. i wciąż rośnie. Na jego terenie działa ogromna liczba podmiotów gospodarczych, które na co dzień są odbiorcami energii elektrycznej i potrzebują szybkiej i  sprawnej obsługi w tym zakresie. Na terenie powiatu dynamicznie rozwija się również budownictwo jedno i wielorodzinne, a z tym rośnie liczba przyłączy prądu. Pozostawienie obsługi klienta w dotychczasowej formie służyć będzie przede wszystkim osobom starszym, które osobisty kontakt preferują bardziej niż załatwianie sprawy przez Internet czy infolinię. Ponadto dojazd do punktu obsługi Grupy Energa do Gdyni stanowić będzie istotne utrudnienie dla klientów, ponieważ wydłuży czas dojazdu i załatwienia sprawy jak i zwiększy koszty podróży, co ma ogromne znaczenie dla budżetów gospodarstw domowych.
Obecne położenie biura jest korzystne również dla mieszkańców sąsiedniego powiatu puckiego. Czynniki ekonomiczne determinujące zmiany w obszarze sprzedaży i obsługi klientów są ważne dla Grupy Energa, jednakże od spółki z udziałem Skarbu Państwa należałoby oczekiwać brania pod uwagę skutków społecznych podejmowanych przez siebie decyzji.
W trosce o dobro mieszkańców powiatów wejherowskiego i puckiego, żądamy pozostawienia Biura Obsługi Klienta Grupy ENERGA w Wejherowie.”

Protest radnych powiatowych przekazano:
Włodzimierzowi Karpińskiemu – ministrowi Skarbu Państwa, Mirosławowi Bielińskiemu – prezesowi Zarządu Grupy ENERGA SA, Leszkowi Nowakowi – prezesowi ENERGA Obsługa i Sprzedaż Sp. z o.o., oraz Jackowi Staruchowi – dyrektorowi pionu sprzedaży i obsługi rynku masowego Energa  Obsługa i Sprzedaż.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.