Przyjaciel to skarb

Festyn Integracyjny w DPS

Na terenie Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Wejherowie, odbył się Festyn Integracyjny pod hasłem „Przyjaciel to najcenniejszy skarb”. W wydarzeniu wzięła udział starosta wejherowski Gabriela Lisius.

 

Integracja, zabawa przy muzyce, konkursy – takie są główne cele festynu organizowanego od kilku lat w ogrodach Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ulicy Świętego Jacka w Wejherowie. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni DPS i pensjonariusze z innych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu wejherowskiego oraz przyjaciele i sympatycy placówki.
– Takie spotkania są bardzo potrzebne i ważne, ponieważ integrują społeczność osób niepełnosprawnych oraz pobudzają współpracę między partnerami społecznymi i organizacjami pozarządowymi – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W programie festynu znalazły się występy artystyczne, gry, zabawy, konkursy czy degustacje. Spotkanie było okazja do integracji, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.
Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Wejherowie przeznaczony jest dla 115 osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie oraz dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.