Nowy rok szkolny w odnowionej szkole

W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie (Powiatowy Zespół Szkół nr 1) 4 września br. odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego. Po uroczystości goście mogli oglądać i podziwiać odnowiony budynek szkoły.

 

Młodzież szkolną, nauczycieli oraz gości powitała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, która podkreśliła, że wraz z rozwojem powiatu wejherowskiego rośnie liczba uczniów w powiatowych szkołach, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem.
– Do nowego roku przygotowaliśmy się starannie. Wielu nauczycieli, pracujących w naszych szkołach zdobyło kolejne awanse zawodowe. W okresie wakacji przeprowadziliśmy szereg remontów, znaczna część szkół została odnowiona i wyposażona w nowy sprzęt – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Przede wszystkim zakończyliśmy kilkuetapową modernizację tej placówki. W ubiegły roku cieszyliśmy się rozbudową jednego skrzydła, a dzisiaj drodzy uczniowie oddajemy do waszej dyspozycji kolejne pięknie wyremontowane sale, łącznie z zewnętrznym dociepleniem, modernizacją sali gimnastycznej. Za miesiąc będziemy cieszyć się otwarciem nowego obiektu w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego. Z kolei w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie planujemy budowę windy oraz adaptację części poddasza. Otrzymaliśmy niedawno akceptację Zarządu Sejmiku Województwa Pomorskiego naszej koncepcji drugiego etapu kształcenia zawodowego, co w praktyce oznacza nowy sprzęt oraz staże i praktyki dla uczniów oraz nauczycieli.
Dyrektor PZS nr 1 – Katarzyna Bojke podziękowała władzom powiatu wejherowskiego za realizację trudnej i kosztownej rozbudowy oraz modernizacji tej szkoły. Budynek przeszedł gruntowną metamorfozę, zwłaszcza termomodernizację. Został m.in. docieplony, wymieniono okna i drzwi, wyremontowano kominy wentylacyjne, przy schodach zamontowano platformy dla osób niepełnosprawnych, odnowiono salę gimnastyczną, sale lekcyjne i korytarze, wymieniono oświetlenie. Budynek otrzymał nową elewację, zadbano też estetyczne otoczeni, zwłaszcza o zieleń.
Ten etap modernizacji liceum (pierwszy etap rozbudowy szkoły miał miejsce w latach 2021-22) trwał od października 2022 do sierpnia 2023 i kosztował 3,8 mln zł, w tym ponad 656 tys. zł to środki z dotacji unijnych.
Podczas uroczystości licealiści – aktorzy grupy teatralnej „Prawie Lucki” przedstawili humorystyczny spektakl o trudach nauki w remontowanej szkole.

 

W tym roku szkolnym do szkół powiatowych uczęszcza 9300 uczniów, w tym 2300 uczniów pierwszych klas.
W placówkach tych uczy 795 nauczycieli.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.