Ponad 20 tysięcy interwencji rocznie

Dzień Strażnika Miejskiego

Z okazji Święta Straży Miejskiej w Ratuszu Miejskim w Wejherowie zorganizowano spotkanie, aby uhonorować strażników miejskich i wręczyć awanse na wyższe stopnie służbowe.

 

W uroczystości wzięli udział: prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępcy prezydenta Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, komendant SM Zenon Hinca, zastępca komendanta Jarosław Walczykowski, komendant powiatowej Policji insp. Anna Kos oraz wejherowscy strażnicy miejscy. Zastępca komendanta SM Jarosław Walczykowski przedstawił listę strażników, którzy za wyniki pracy i wyjątkowe zaangażowanie otrzymali awanse służbowe.
– Zwracamy szczególną uwagę na to żeby straż miejska była całodobowa, i widzę, że jest takie poczucie, że w Wejherowie jest coraz bezpieczniej. Według opinii wielu mieszkańców, straż miejska potrafi natychmiastowo reagować zaraz po zgłoszeniu – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, dziękując strażnikom za codzienną służbę.
– Gratuluję wszystkim awansowanym i życzę sukcesów na przyszłość. Nasza współpraca przebiega na wysokim poziomie tu i teraz i to jest istotne – stwierdziła insp. Anna Kos, komendant powiatowy policji w Wejherowie. – Dziękuję w imieniu wszystkich komendantów i chciałabym wręczyć pamiątkowy medal, bo wzajemna pomoc, którą sobie oferujemy ma wartość niematerialną, niewymierną.
W kwietniu 1992 roku na ulice Wejherowa wyszły pierwsze patrole strażników miejskich. Co roku strażnicy podejmują ponad 20 tysięcy interwencji o różnym charakterze, najczęściej dotyczą zakłócenia spokoju, porządku publicznego i ochrony środowiska. Od 1993 roku wejherowska SM prowadzi, jako jedna z nielicznych w Polsce, całodobową służbę.
Dzień Strażnika Miejskiego przypada 29 sierpnia i upamiętnia ustawę o straży gminnej, uchwaloną w 1997 roku i znowelizowanej w 2009 roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.