Uroczystość i zabawa

Obchody 150-lecia OSP Wejherowo i 30-lecia WFOSiGW

Na piątek 15 września 2023 roku zaplanowano uroczyste obchody Jubileuszu 150-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie i 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Do udziału w obchodach zapraszają mieszkańców – Prezydent Miasta Wejherowa, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz figurki św. Floriana na budynku Państwowej Straży Pożarnej przy ul. 3 Maja, a następnie udziałem w uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Leona Wielkiego i św. Stanisława Kostki o godz. 11.00.
Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi przemarsz wszystkich uczestników na plac Jakuba Wejhera ze sztandarem OSP i orkiestrą dętą na czele, gdzie odbędzie się uroczysty apel z udziałem strażaków i sprzętu pożarniczego
Natomiast na sobotę 16 września br. zaplanowany jest festyn rodzinny na polanie koncertowej w Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego.
Rozpocznie go w południe urodzinowy przemarsz druhów OSP i kolumny pojazdów strażackich i Wejherowskiej Grupy Motocyklowej z pl. Jakuba Wejhera na polanę koncertową do Parku Miejskiego.
W programie przewidziano m.in. warsztaty ekologiczne, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, turniej tańca towarzyskiego, występ grupy rekonstrukcyjnej „Chorągiew Wejhera” oraz koncert orkiestry OSP Nadarzyn.
W trakcie festynu będzie można obejrzeć ekspozycję wozów ratowniczo-gaśniczych i stoiska partnerów. Będzie też okazja do przejażdżek quadami i motocyklami oraz możliwość do wzięcia udział w grze terenowej z atrakcyjnymi nagrodami takimi jak np. hulajnogi elektryczne, bezprzewodowe głośniki. W strefie relaksu znajdą dmuchańce i ściana wspinaczkowa, a także foodtrucki, popcorn, wata cukrowa itp.

 

Patronat nad obchodami sprawują:
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych,
Oddział Wojewódzki ZOSP województwa pomorskiego,
Wojewoda Pomorski,
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Wejherowa.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.