Złota juniorka

Kickboxing. Sukces Żanety Stenki

Żaneta Stenka, 17-letnia podopieczna trenera Rafała Karcza, reprezentująca KTS-K GOSRiT Luzino w pięknym stylu wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kickboxingu juniorek w wadze powyżej 70 kg w formule kick-light.

 

Reprezentantka Polski dołożyła jeszcze tytuł wicemistrzyni Europy w formule light contact. Łącznie podczas ME w Turcji w Istambule Żaneta stoczyła 5 walk i wygrała 4.
W europejskich mistrzostwach wzięła także udział debiutująca na międzynarodowych matach podopieczna trenera Rafała Karcza, wspierana przez Gminę Wejherowo: Julia Drewa. W ćwierćfinale uległa późniejszej tryumfatorce zawodów i aktualnej Mistrzyni Świata Harvey Summer z Wielkiej Brytanii. Julia startowała w kat. powyżej 65 kg kadetek starszych formuły pointfighting. J. Drewa wystąpiła również w turnieju drużynowym (Nina Śmigielska, Klaudia Siwczyńska, Pola Stołowska, Julia Drewa). Polki wywalczyły tytuł wicemistrzowski.
W ME w kickboxingu startowało blisko 2000 zawodników z 38 krajów starego kontynentu.
W listopadzie w Portugalii odbędą się seniorskie Mistrzostwa Świata, gdzie o medale powalczą Zuzanna Kalbarczyk oraz Paulina Stenka – starsza siostra Żanety.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.