VI Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Celem corocznego rajdu jest propagowanie wiedzy o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim wśród mieszkańców całej Polski, tak aby pamięć o ofiarach przetrwała. Motocyklowy Rajd Piaśnicki rozpocznie się 10 września o godz. 12.00 na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie.

 

Uczestnicy rajdu – motocykliści, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy przejadą zwartą kolumną motocyklową na teren nekropolii w Lesie Piaśnickim. Tam, w Sanktuarium Piaśnickim o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta, odprawiona przez kapelana zmotoryzowanych MIVA Polska ks. Jerzego Kraśnickiego.
– Dzięki takim wydarzeniom jak Motocyklowy Rajd Piaśnicki pamięć o piaśnickim mordzie trwa, o tych tragicznych wydarzeniach dowiadują się kolejne pokolenia – mówi organizator wydarzenia Marcin Drewa. – Motocykliści, uczestnicy rajdu, przyjeżdżają nierzadko z różnych, nawet najdalszych zakątków naszego kraju.
Każdego roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt motocyklistów, ich przejazd ulicami Wejherowa i sąsiednich miejscowości aż do Lasu Piaśnickiego wzbudza zainteresowanie mieszkańców i mediów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.