Rusza ostatni etap przebudowy ulicy Tartacznej

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej Tartaczna – Przemysłowa w Wejherowie. Powiat Wejherowski otrzymał na to zadanie blisko 4 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 

Rozpoczyna się realizacja ostatniego etapu jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w tej kadencji przez Powiat Wejherowski, drogi powiatowej Tartaczna – Przemysłowa, która stanowi istotny ciąg komunikacyjny łączący miasto z Gminą Wejherowo.
– To bardzo ważna droga, po której odbywa się głównie duży ruch pojazdów ciężarowych, dlatego musi być wykonana w najwyższym standardzie. Całkowity koszt kompleksowej przebudowy tej drogi, wraz z infrastrukturą podziemną, wyniesie około 40 mln zł. Z uwagi na szeroki zakres prac i związane z tym koszty, prace zostały podzielone na kilka etapów. Pod koniec sierpnia br. rozpocznie się realizacja ostatniego już odcinka, od ronda na ulicy Szkolnej w Wejherowie do byłej drogi S6, obecnie drogi wojewódzkiej – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Łączny koszt tego zadania to 8 mln zł, z czego 50% stanowi rządowe dofinansowanie. W ramach robót przebudowana zostanie jezdnia, a także powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym.
– Praktycznie od podstaw zostanie wykonana cała przebudowa drogi, łącznie z pracami wodno-kanalizacyjnymi, wodociągowymi czy gazowymi. W ramach zadania powstaną chodniki, ścieżka rowerowa oraz zatoki dla komunikacji miejskiej. U zbiegu ulic Tartacznej, Budowlanych i Podmiejskiej powstanie rondo, które znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, a także upłynni i usprawni ruch – podkreśla Dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego Robert Lorbiecki.
Ponadto powstanie parking zlokalizowany przy ulicy Architektów wraz z miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych, oświetlenie drogowe, a na rondzie wybudowane zostaną azyle dla pieszych, które zapewnią bezpieczne przejście przez jezdnię.
Przypomnijmy, że przebudowa drogi powiatowej Tartaczna – Przemysłowa w Wejherowie rozpoczęła się w 2019 r. i realizowana była etapami.
– Pierwszy etap objął odcinek od ulicy Granicznej do ulicy Wierzbowej, kolejny od ulicy Wierzbowej do cementowni, a trzeci od byłej cementowni do skrzyżowania z ulicą Tartaczną, gdzie u zbiegu z ulicą Szkolną powstało rondo. Warto podkreślić, że wszystkie etapy były realizowane przy wsparciu środków rządowych – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W związku z przebudową drogi powiatowej ulicy Tartacznej w Wejherowie wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.