III Festiwal Rzeźby

Rzeźbienie i malarstwo w plenerze

Po raz trzeci w Artparku w Bolszewie (gmina Wejherowo) odbył się plenerowy Festiwal Rzeźby na Kaszubach, zorganizowany w dniach 19-20 sierpnia przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Plenerowi towarzyszyły wydarzenia kulturalne.

 

W wydarzeniu udział wzięło wielu wybitnych artystów-rzeźbiarzy z Polski i z zagranicy. Powstałe rzeźby, jak i malunki wielkoformatowe będą zdobić gminę Wejherowo i przypominać o plenerze, który miał charakter otwarty – każdy mógł przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy, obserwować kolejne etapy powstawania prac. Podczas imprezy odbywały się także warsztaty dla dzieci z tworzenia własnych koszulek, kubków, wypalania w drewnie lub lepienia w glinie. Były też koncerty i spektakle.
Tematem tej edycji Festiwalu Rzeźby było nawiązanie do patronów siedmiu szkół podstawowych w gminie. Powstały rzeźby patronów w formie ławki, które zostaną przekazane szkołom. Pozostali artyści prezentowali dowolną tematykę w pracach, aby pokazać jak różnorodna jest ta dziedzina sztuki.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.