W rytmie polki i walca

Wejherowska Retro Potańcówka Miejska

Pomimo upalnego popołudnia, 15 sierpnia miłośnicy i miłośniczki tańca wirowali w rytm polek i walczyków podczas imprezy inspirowanej latami dwudziestymi i trzydziestymi XX wieku. Na Retro Potańcówkę Miejską zaprosił wejherowian prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt oraz Wejherowskie Centrum Kultury.

 

Po raz ósmy na wejherowskim rynku zorganizowano potańcówkę w stylu retro, skierowaną do osób w różnym wieku, od najmłodszych do najstarszych. To impreza, która łączy pokolenia.
Na scenie pojawiły się znakomite zespoły: Ferajna Jastrzębskiego, mająca w repertuarze fokstroty, polki, tanga i walczyki, Tango Fogg, z utworami Mieczysława Fogga. Na koniec zagrało wspaniałe Warszawskie Combo Taneczne.
Dookoła rozstawiono stragany takie jak Frutti di Pachta, Modna Moda, Skarby Przeszłości, Bukieciki dla Pań. Można było także skorzystać z porady magistra zielarza Felczera. Wyjątkowa w tym roku była współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną ze względu na 150. rocznicę powstania jednostki. Dlatego na placu Jakuba Wejhera pojawiła się jubileuszowa wystawa, a nawet zabytkowa drabina konna, przy której można było się fotografować.
– W tym roku uczyliśmy się polek i walczyków – wyjaśnia Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury. – Nowością były detale w ubiorze. W WCK odbyły się warsztaty tworzenia fascynatorów (efektowna ozdoba na głowę – dop. red.), które prezentowaliśmy na Potańcówce i sprzedawaliśmy na stoisku Modna Moda. Nową rzeczą była drabina opowieści – efekt warsztatów tworzenia archiwów społecznych. Pojawiło się też nowe stoisko „Skarby przeszłości” oraz inne niż wcześniej, nieco nowocześniejsze animacje dla dzieci.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.