Festiwal Artefonie we wrześniu w Wejherowie

Koncerty, wystawa, piknik artystyczny

Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz Zespół Wokalny Art’n’Voices zapraszają do Wejherowa na III edycję festiwalu muzycznego ArteFonie – „ObeserwARTorium”, który odbędzie się w dniach 7-10 września br.

 

ArteFonie to muzyczny przystanek na mapie północnej Polski. Ideą festiwalu jest prezentacja szerokiego spektrum muzyki klasycznej (i nie tylko), ze szczególnym uwzględnieniem nowych nurtów tego gatunku. Tegoroczna edycja nosi tytuł „ObserwARTorium”. Przestrzeń ArteFonii stanie się obserwatorium – punktem, w którym widoczne będą nowe, wyjątkowe zjawiska na firmamencie współczesnej sztuki.
Festiwal otworzy 7 września koncert zespołu Kropki wykonującego muzykę alternatywną – mieszankę klasycznych brzmień opartych na połączeniu pianina i kontrabasu z towarzyszeniem elektroniki (Książnica prof. G. Labudy godz. 20) 8 września o gdz. 19.15 w kościele NMP Królowej Polski zaplanowano „ArteFonie w sferach sacrum. Koncert muzyki kameralnej” w wykonaniu Zespołu Wokalnego Affectus i Błażeja Musiałczyka – organy. 9 września na koncercie „ArteFonie – Supernowa. Debiut jazzowy” wystąpi Magda Kuraś Quintet (10.09 godz. 18.00 Muzeum PiMKP)
Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert „ArteFonie – Koniunkcja planet”, podczas którego muzykom z Royal String Quartet towarzyszyć będzie pochodzący z Wejherowa Zespół Wokalny Art’n’Voices. Słuchacze będą mogli zaobserwować połączenie dwóch odmiennych światów – muzyki instrumentalnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego oraz współczesnej muzyki wokalnej a cappella (9.09 godz. 19 kościół św. Stanisława Kostki i św. Leona).
W ramach festiwalu odbędzie się Wystawa CUT! autorstwa trójmiejskiej artystki Anny Marii Czai, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w pikniku artystycznym zatytułowanym „Art’n’Voices dzieciom”, podczas którego odbędzie się performatywne czytanie poezji Aleksandra Fredry przez członków Zespołu Wokalnego Art’n’Voices i Grupy Teatralnej pod Sową. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie przy Powiatowej Bibliotece Publicznej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronach:
www.artnvoices.art/festiwal-artefonie/, www.facebook.com/Artefonie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.