„Świętoszek” w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Wejherowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku wystawiła spektakl charytatywny w oparciu o fragmenty komedii Moliera pt. „Świętoszek”. Przy okazji zberano datki na rzecz Hospicjum św. Judy Tadeusza w Wejherowie – wszystko z okazji XXII Światowego Dnia Chorych.

Szefowa Hospicjum im. św. Judy Tadeusza dziękuje za piękną akcję charytatywną.
Szefowa Hospicjum im. św. Judy Tadeusza dziękuje za piękną akcję charytatywną.

Spektakl w wykonaniu słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA i pracowników biblioteki był ciekawym wydarzeniem kulturalnym. Dlatego liczni widzowie nie żałowali  braw aktorom-amatorom, którzy wykazali się talentem i odwagą. Należy docenić przede wszystkim pokonanie (albo ukrycie) tremy, swobodę na scenie oraz poczucie humoru artystów.

 

Wszystkich, którzy przygotowali piękne przedstawienie na czele z inicjatorką dyrektor biblioteki Danutę Balcerowicz za inicjatywę  chwalił bardzo zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz, członkini Zarządu Powiatu Gabriela Lisius oraz Teresa Dzięcielska z Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza, która dziękowała za akcję charytatywną m.in. w imieniu podopiecznych placówki. Włączyli się w nia również młodzi wolontariusze.
Tego dnia w bibliotece działał charytatywny kiermasz książek z przeznaczeniem na hospicjum.

W sztuce wystąpili:
Kazimierz Wójcik, Krzysztof Powałka, Celina Niebylska, Bożena Krywald, Bogna Zubrzycka, Teresa Malinowska, Beata Myszka, Marzena Wilk, Krystyna Laskowska  i Marcin Fedoruk.
W roli narratora wystąpiła Wanda Kantecka.
Spektakl wyreżyserowała Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. Scenografię przygotowała Aleksandra Lis.

BaK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.