Japończycy w ratuszu

Poznali historię Wejherowa

Japońscy licealiści i licealistki z Tsurugi na czele z Akinori Nishikawa, dyrektorem Muzeum Ludzkości w Tsurudze na wyspie Honsiu odwiedzili wejherowski ratusz. Gości, w imieniu prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, przywitał i oprowadzał sekretarz miasta Bogusław Suwara.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Bogusław Suwara opowiedział gościom o ciekawej historii Wejherowa, m.in. o założycielu miasta Jakubie Wejherze oraz o zasłużonym przedwojennym burmistrzu Teodorze Bolduanie.
Sekretarz miasta przekazał gościom pamiątkowe gadżety i materiały promocyjne o naszym mieście i zaprosił do zwiedzenia sal historycznych ratusza, a potem Filharmonii Kaszubskiej, Parku Miejskiego i Kalwarii Wejherowskiej.
Podczas spotkania w rozmowach pomagał tłumacz Andrzej Pindor.
Wizyta japońskiej młodzieży związana była ze spotkaniem w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego, gdzie pielęgnowana jest pamięć o około 300 polskich dzieciach syberyjskich, które dzięki pomocy Japonii trafiły do Wejherowa w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Dzieci „syberyjskie” przez kilka lat przebywały w Zakładzie Wychowawczym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.