Rowerami przez całą Polskę

Miłośnicy rowerów i kolarstwa z Wejherowa podjęli niełatwe wyzwania, przejeżdżając w krótkim czasie całą Polskę. Mieczysław Solek i Maciej Patelczyk przejechali w kilka dni trasę znad Bałtyku w Bieszczady, natomiast Krzysztof Merc, Wiesław Mielewczyk, Robert Ustarbowski, Mateusz Wiśniewski oraz ks. Krystian Krepel z parafii Chrystusa Króla w osiem dni pokonali drogę z Wisły w Beskidach do Gdańska. 

VI Ultramaraton Kolarski „Bałtyk – Bieszczady Tour” odbywał się pod koniec lipca na liczącej 1008 km trasie Świnoujście – Ustrzyki Górne. To najdłuższa i najtrudniejsza tego typu impreza w Polsce. Spośród 85 kolarzy do mety dojechało 73 zawodników.

Reprezentanci Wejherowa w rajdzie wzdłuż Wisły na rynku w Sandomierzu.
Reprezentanci Wejherowa w rajdzie wzdłuż Wisły na rynku w Sandomierzu.

Reprezentanci Wejherowa: 56-letni Mieczysław Solek oraz 32-letni Maciej Patelczyk osiągnęli bardzo dobre wyniki. Młodszy z dwójki zawodników przejechał trasę w 58 godzin i 15 minut (średnia prędkość 17 km na godzinę). Tylko o minutę dłużej pokonywał ten kolarski maraton starszy uczestnik, Mieczysław Solek.
Obaj panowie dowiedli swojej wytrwałości i świetnej kondycji , przejeżdżając po ok. 400 km dziennie. Wejherowianie uczestniczyli w rajdzie pod patronatem Prezydenta Wejherowa, jadąc w koszulkach z herbem miasta.

Mieczysław Solek i Maciej Patelczyk z Jackiem Thielem z wejherowskiego Urzędu Miasta.
Mieczysław Solek i Maciej Patelczyk z Jackiem Thielem z wejherowskiego Urzędu Miasta.

Również w lipcu odbywał się 8-dniowy rajd pod hasłem „Rowerkiem wzdłuż Wisły” o długości 1 112 km, w którym uczestniczyło wspomnianych pięciu kolarzy z Wejherowa. Nasi reprezentanci promowali Wejherowo i Kaszuby, rozdając w różnych miejscowościach ulotki i foldery.  
Rowerową wyprawę rozpoczęli w Wiśle, dokąd wraz z rowerami dotarli pociągiem, a zakończyli w Gdańsku.
Oprócz wspaniałych wrażeń, wejherowianie mają sporą satysfakcję z przejechania rowerem ponad 1100 km w krótkim czasie, jadąc po ok. 140 km dziennie.
BJ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.