Kaktusy i ptaki

Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów – oddział w Gdańsku z siedzibą w Rumi organizuje wystawę roślin, która odbędzie się 18 i 19 czerwca br. Przez dwa dni, w godz. 10 – 18 swoje kolekcje zaprezentują członkowie oddziału, wywodzący się z obu pomorskich województw.

 

Imprezie towarzyszyć będzie pokaz gołębi i drobiu ozdobnego. Można będzie zobaczyć m.in. gołębie z lokami, kury silki o jedwabistych piórach oraz kury zielononóżki.
Przy okazji tego wydarzenia będzie można zwiedzić potężną, bo licząca kilka tysięcy roślin kolekcję Łucji i Andrzeja Hinzów, miłośników kaktusów i sukulentów. Ich hodowla, będąca miejscem wystawy, znajduje się przy ul. Partyzantów 2 w Rumi, w sąsiedztwie pętli autobusowej przy ul. I Dywizji WP. Wystarczy wsiąść w Wejherowie do autobusu linii J i jechać nim do końca. Na miejscu można kupić kaktusy, w tym nowości na ogrodniczym rynku.
Kto nie może wybrać się do rumskiej „kaktusiarni” w dniach 18-19 czerwca, jest tam mile widziany w inne dni powszednie w godz. 8.00-17.00 oraz w soboty w godz. 8.00-15.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.