Seniorzy z Luzina z medalami

VI Wojewódzka Seniorada

W Skarszewach odbyła się VI Wojewódzka Seniorada, z której drużyna luzińskich seniorów przywiozła „worek” medali. Gminę Luzino reprezentowała 20-osobowa drużyna. Impreza zorganizowana została przez Pomorskie Zrzeszenie LZS.

 

Seniorzy brali udział w różnych dyscyplinach sportowych m.in. w marszu Nordic Walking, gdzie brązowy medal w swojej kategorii zdobyła Krystyna Dudziak. W konkurencji slalomu i uderzeniu na bramkę do piłki nożnej zwyciężyła Henryka Szpica. Z kolei Maria Semka zajęła trzecie miejsce w slalomie rowerowym na czas.
W mocno obsadzonym turnieju tenisa stołowego swoje drugie medale zdobyły Krystyna Dudziak (złoto) oraz Henryka Szpica (srebro). W jednej z najliczniej obsadzonych konkurencji, czyli w grze w bule, drugie miejsce zajęła Zofina Lewnau.
W konkurencji rzutu piłeczką palantową trzeci wynik i brązowy medal uzyskali Urszula Grzenkowicz oraz Tadeusz Szpica. W najstarszej kategorii wiekowej wygrał Zygmunt Ziemann.

Szczególne podziękowania za mozliwość udziału seniorów w tych zawodach należą się Jolancie Radeckiej oraz Rafałowi Freitagowi, którzy pracują w Luzinie z seniorami w ramach zajęć sportowych oraz dyrektorowi GOSRiT Luzino, a także Piotrowi Klecha, który wspiera działalność Klubu Seniora. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez GOSRiT Luzino.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.