Figura św. Michała Archanioła w Rumi

W Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbędą się trzydniowe (21-23 lutego)uroczystości Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Gargano. Rumia znalazła się na trasie perygrynacji  figury po polskich miastach i parafiach. Ks. proboszcz Kazimierz Chudzicki zaprasza wiernych z Rumi, Wejherowa oraz innych miejscowości powiatu.

Powitanie figury św. Michała Archanioła oraz msza św. na rozpoczęcie perygrynacji odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 18.00 w salezjańskiej parafii w Rumi.  Po mszy św. zaplanowano Wieczór Modlitewny Młodych Archidiecezji Gdańskiej.
W kolejnym dniu, w sobotę 22 lutego salezjanie zapraszają już od godz. 7.00 na mszę św. z nauką, a o godz. 9.00 na błogosławieństwo osób starszych, samotnych i chorych.
O godz. 11.00 ks. arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski poprowadzi mszę św. z bierzmowaniem. Cały dzień wypełniony będzie nabożeństwami, spotkaniami i rozważaniami. Sobotnie modlitwy zakończy o godz. 21.00 Apel Jasnogórski (jego autorem jest salezjanin z Rumi ks. prof. Stanisław Ormiński). Po każdej mszy św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
W niedzielę 23 lutego odprawiane będą msze św. (godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30,15.00,18.00) z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi. O godz. 16.00 wyświetlony będzie film o Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo i o objawieniach św. Michała Archanioła, a o godz.18.00 odprawiona zostanie msza św. na zakończenie peregrynacji z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi.

Trwa niezwykła wędrówka po Polsce św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano.
W południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią („ostroga” włoskiego buta), na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych sanktuariów ku czci św. Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika. To niezwykłe miejsce położone jest na wysokości 856 m n.p.m. Początki Sanktuarium sięgają przełomu V i VI wieku. Źródłem kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.