Rozmowy o książkach

Letnia Biblioteka w Pałacu: Literackie Środy

Gościem pierwszej lipcowej Literackiej Środy na tarasie Muzeum PiMK-P była Katarzyna Franus, autorka ksiązki „Głupiec”, a w kolejną środę w Letniej Bibliotece w Pałacu gościł Michał Jeliński – autor książki „Historia basenu kąpielowego w Wejherowie”. Bohaterką kolejnego spotkania była Adriana Rak – autorka książek, mieszkanka Gniewina. Spotkania prowadził Bartłomiej Wiszowaty.

 

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna

Michał Jeliński zawarł w swojej książce informacje, związane z funkcjonowaniem dawnego basenu. Podczas spotkania opowiadał o tym oraz o zbieraniu materiałów do książki. Oprócz wątków historycznych autor mówił o zagadnieniach technicznych, a także przywołał wiele ciekawostek.
W książce, która jest dostępna w wejherowskiej księgarni „Feniks” oraz w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, zamieszczono materiały fotograficzne z prywatnych zbiorów, z zasobów muzealnych, artykuły z prasy przedwojennej i z lat powojennych oraz wspomnienia wejherowian korzystających z basenu.
Gościem kolejnego spotkania autorskiego w Letniej Bibliotece w Pałacu była Adriana Rak, mieszkanka Gniewina, wielbicielka powieści historycznych i kryminalnych. Jako autorka zadebiutowała powieścią „Uwikłani”. Podczas spotkania rozmawiano też o innej powieści Adriany Rak, zatytułowanej „Bezmiar cierpienia”.

Wczoraj 26 lipca gościem Literackiej Śródy w Letniej Bibliotece w Pałacu była Ewa Popławska, która napisała książke „Bezdroża”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.