Dwustu zawodników i zawodniczek na hali

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Halowej Lekkoatletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z Powiatu Wejherowskiego.

Emocji i zaciętej rywalizacji nie brakowało. Na koniec młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego, ufundowanego przez prezydenta Wejherowa.
Dekoracji medalami dokonali: kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki UM Wejherowo – Michał Jeliński, wicedyrektor ZS 1 Jolanta Arendt oraz Bartłomiej Woźniak z PZPOW. W ponad dziesięcioletniej historii zawodów na halach sportowych Wejherowa i powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich.
Wyniki w klasyfikacji drużynowej:I miejsce zdobyła Rumia (8 medali: 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy). Drugie miejsce wywalczyła Reda (11 medali: 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe). Trzecie miejsce zajęło Wejherowo (7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Kolejne miejsca zajęły gminy: Luzino, Kębłowo, oraz Kostkowo.