Wakacyjne atrakcje w Wejherowie

Każdy znajdzie coś dla siebie

Letnie koncerty, biblioteka, joga i zajęcia sportowe w parku, Potańcówka Miejska na rynku, szereg warsztatów artystycznych i ekologicznych, bezpłatne wycieczki po mieście z przewodnikiem – tak m.in. wygląda letnia oferta dla mieszkańców i turystów w Wejherowie. Każdy – dorośli i dzieci, znajdzie z pewnością coś dla siebie.

 

Jak podkreśla Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, tegoroczna oferta, mimo trudnej sytuacji finansowej samorządów, jest różnorodna i przygotowana z myślą o mieszkańcach oraz wypoczywających tu gościach.
– Jestem przekonany, że wśród propozycji miejskich każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Zapraszamy do Wejherowa! – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz. – Organizowane są wycieczki po Wejherowie, a w parku – joga, ćwiczenia sportowe oraz tradycyjnie Letnia Biblioteka. W tym roku do mieszkańców Wejherowa posiadających Wejherowską Kartę Mieszkańca wychodzimy z propozycją korzystania z atrakcyjnych zniżek na bilety do kina.
• Koncerty Letnie w Parku
W każdą niedzielę lipca i sierpnia , o godz. 17 prezydent Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają do parku na darmowe koncerty letnie, które będą odbywają się na dolnym tarasie – na małej scenie.
• Joga w parku
W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 9.30 odbywa się Joga w Parku, czyli cykl otwartych spotkań z jogą na świeżym powietrzu.
• Aktywne soboty
W każdą sobotę, w Parku Miejskim w godz. 9-11 będą odbywają się zajęcia fitness. W programie: zumba, TBS, pilates, ABT, streching, zdrowy kręgosłup i inne.
• Letnia Biblioteka w pałacu
Pasjonaci czytania na świeżym powietrzu mogą w lipcu i sierpniu skorzystać z plenerowego punktu bibliotecznego na tarasie wejherowskiego pałacu. Punkt jest czynny w środy w godz. 15-18 oraz w czwartki i piątki w godz. 12-15. W ramach Biblioteki Letniej w każdą środę lipca o godz. 17 odbywają się spotkania autorskie z pisarzami (więcej na str. 8).
• Potańcówka Miejska
15 sierpnia na placu Jakuba Wejhera przed ratuszem odbędzie się tradycyjna Potańcówka Miejska. Podczas potańcówki WCK przygotował wiele atrakcji.
• Lato z piłką
Prezydent Wejherowa oraz Szkolny Związek Sportowy w Wejherowie zapraszają dzieci szkół podstawowych na akcję Lato z piłką 2023, która odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia Zajęcia prowadzone będą w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w godz. 9.30-14.00.
•Wakacyjne warsztaty artystyczne w Filharmonii Kaszubskiej
Warsztaty fotograficzne – cyjanotypia (zielnik), ceramiczne – kwiaty i doniczki, szycia ziołowych woreczków zapachowych, pszczelarskie, warsztaty teatralne, animacji filmowej, zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia kwiatowych mandali, zajęcia z tańca współczesnego i jazzowego, zajęcia taneczne, zajęcia tworzenia kwiatowych bomb, warsztaty zielarskie – spacer botaniczny, dzika kuchnia, ziołowe kolaże, malowanie na tkaninie – batik, tworzenie obrazów z tkaniny, warsztaty z realizacji filmu dokumentalnego. Cena biletów wynosi 30 zł.
• Wakacyjne warsztaty artystyczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Warsztaty muzyczne, tworzenia biżuterii, piniaty, eko kosmetyków, breloków, tworzenia puzzli, szkatułki na drobiazgi, galaktyki w słoiku.
•Bezpłatne wycieczki po mieście z przewodnikiem
Szlak głównych atrakcji miasta wraz z Kalwarią Wejherowską można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem codziennie do 1 września. Zbiórka przed pomnikiem Jakuba Wejhera codziennie o godz. 11. Tel. i szczegóły 58 677 70 58.
• Zwiedzanie Ratusza
W zabytkowym ratuszu na turystów czekają m.in. sala historii i tradycji, cela więzienna, makiety miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej, a także multimedialna Sala Historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. Ratusz można zwiedzać bezpłatnie co pół godziny w dni powszednie w godz. 9-15, a w weekendy w godz. 11-15 (ostatnie wejście godz. 14.30).
• Ptaki w Parku
W Parku Miejskim można zobaczyć także ptaki – bielika, pelikany i żurawie koroniaste, które przebywają w specjalnie przygotowanych dla nich wolierach. Atrakcje w Parku pozwalają przebywającym tam znaleźć chwilę relaksu w pięknym otoczeniu, a także zobaczyć z bliska ptaki, które w naturze trudno spotkać.
•Szlak Nut Kaszubskich
Kaszubska melodia prowadzi Szlakiem Nut Kaszubskich, umożliwiając zwiedzenie miasta i poznanie jego historii i tradycji. Ta atrakcja, uzupełnia ofertę turystyczną miasta, ale jest także projektem skierowanym do mieszkańców Wejherowa przypominającym o jego regionalnej tradycji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.