Inaczej jeździmy ulicą Gdańską

Ważne dla kierowców - zmiany na dawnej „szóstce”

W związku z budową wiaduktu drogowego w ramach węzła Śmiechowo (Zryw) wyłączono tymczasowo dla ruchu w obu kierunkach dawną drogę krajową nr 6, czyli ulicę Gdańską, na odcinku od stacji SKM Wejherowo Śmiechowo do dawnej firmy ZRYW. Ruch poprowadzono nowo wybudowaną jezdnią w kierunku Gdyni. Z tego powodu wprowadzono dodatkowy objazd.

 

Utrudnienia związane są z budową wiaduktu w ciągu dawnej drogi krajowej nr 6 (ulica Gdańska). Zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej pomiędzy stacją SKM Wejherowo Śmiechowo, a ul. Gdańską 51 (dawna firma ZRYW) planowane jest na ok. 4 miesiące.
W związku z wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Gdańskiej, ruch poprowadzono trzema pasami jezdni znajdującymi się obok istniejącej drogi w kierunku Gdyni (dwa pasy, które będą docelowymi jezdniami i dodatkowym pasem ułożonym z płyt drogowych). Jadący w kierunku Gdyni będą skierowani na dwa pasy jezdni, a jadący z Gdyni w kierunku Szczecina – na jeden pas dodatkowy.
Planowany termin przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu to koniec listopada 2023 r.
Urząd Miejski w Wejherowie i wykonawca robót – POLIMEX Infrastruktura Sp. z o. o, dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych w tym rejonie, jednak są one nieuniknione. Prace realizowane będą przy zajęciu całości jezdni, ich zakres jest rozległy i wiąże się z przejściowymi trudnościami.
Urząd Miejski liczy na wyrozumiałość, budując dla mieszkańców!

 

Zalecany objazd

Dla zwiększenia poprawy warunków ruchu przewidziano wprowadzenie dodatkowego zalecanego objazdu.
Dla kierunku do Gdańska objazd poprowadzono przez ulice: Chopina, Kochanowskiego, Rybacka, Partyzantów, Pomorska, Prusa, Necla, Gryfa Pomorskiego, Orzeszkowej.
Dla kierunku do Szczecina: zalecany objazd poprowadzono przez ulice: Orzeszkowej, Gryfa Pomorskiego, Necla, Patoka, Rybacka.

1 komentarz
  1. Photopolis mówi

    W czasie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Będę polecał to miejsce i regularnie wpadał, aby przejrzeć nowe posty.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.