Korty w Bolszewie otwarte

Będzie hala tenisowa i trybuny

Tenis jest piątą najpopularniejszą dyscypliną sportową w Polsce a dzięki sukcesom naszych zawodników na arenach światowych, ciągle zyskuje na popularności. Dlatego mieszkańcy gminy Wejherowo z niecierpliwością oczekiwali oddania do użytku miejsca, gdzie będą mogli uprawiać ten sport. W pierwszą niedzielę wakacji, 25 czerwca oficjalne otwarto korty tenisowe w Bolszewie.

 

Obiekt został wybudowany i będzie prowadzony przez Morskie Towarzystwo Tenisowe. Podczas otwarcia kortów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były tenisowe konkursy, mecz pokazowy a także zabawy z animatorami.
W oficjalnym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, na czele z wójtem Przemysławem Kiedrowskim, wiceprzewodniczącym Rady Gminy Edmundem Biangą, przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu Rady Gminy Przemysławem Bujakiem oraz przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Maciejem Szczygłem.
Wszyscy wyrażali zadowolenie z powstania nowego obiektu, który rozszerzy ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy. Morskie Towarzystwo Tenisowe w ramach współpracy z gminą będzie organizowało także bezpłatne zajęcia dla mieszkańców. Na nowo powstałych kortach już zaplanowano kilka turniejów o zasięgu ogólnopolskim, co niewątpliwie przyczyni się do promocji gminy Wejherowo. W minioną niedzielę odbył się pierwszy turniej dla dzieci – Tenisowe Stolemy o puchar sołtysa Bolszewa.
Powstanie obiektu było możliwe dzięki wydzierżawieniu przez Gminę terenu o powierzchni około 4000 m kw. Kompleks położony w bezpośrednim sąsiedztwie ArtParku, składa się z pięciu kortów o nawierzchni z mączki ceglanej.
Niebawem oddana do użytku zostanie ścianka treningowa oraz tymczasowe szatnie i toalety.
Jeszcze w bieżącym roku planowane jest otwarcie hali tenisowej, trybun oraz oświetlenia głównego kortu. W trakcie sezonu prowadzone będą prace upiększające obiekt w tym zadaszenia, ścieżki, tablice, etc. Wszystkie prace zostały sfinansowane przez Morskie Towarzystwo Tenisowe, bez udziału środków gminnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.