Uroczyste zakończenie roku

Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Stowarzyszenie Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończyło kolejny rok akademicki, pełen ciekawych zajęć i wydarzeń. SWUTW od blisko 18 lat aktywnie służy seniorom z Wejherowa.

 

Podczas spotkania w auli SP nr 9 nagrodzono oraz podziękowano osobom, które przyczyniły się do rozwoju stowarzyszenia oraz do prawidłowego funkcjonowania uniwersytetu w minionym roku akademickim.
Działacze stowarzyszenia wykazywali się licznymi inicjatywami na rzecz aktywizacji osób starszych na terenie miasta. Uczestniczyli oni w wykładach, warsztatach i ćwiczeniach, zarówno w siedzibie SWUTW, jak i w terenie. Uniwersytet umożliwia edukację, ale także rozwijanie swych pasji i zainteresowań
– W imieniu swoim oraz wszystkich członków stowarzyszenia chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wykładowcom, wolontariuszom, samorządowcom oraz wszystkim osobom, które pomogły w funkcjonowaniu uniwersytetu w minionym już roku akademickim – powiedziała prezes SWUTW, Krystyna Laskowska.
– Działania stowarzyszenia na terenie naszego miasta są niezwykle istotne, ponieważ mają one nie tylko walor edukacyjny, ale przede wszystkim społeczny. Dzięki zaangażowaniu zarządu uniwersytetu mieszkańcy naszego miasta mają miejsce, w którym mogą rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. W ramach podziękowania chciałbym przekazać pamiątkowy medal z okazji 380 urodzin miasta Wejherowa – powiedział podczas uroczystości zakończenia roku prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Zwieńczeniem uroczystości był występ grupy teatralne „Srebrna Nitka”, działającej przy stowarzyszeniu WUTW. Spektakl wyreżyserowała Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.