Bezpłatna mammografia

Ważne badania dla kobiet

Za tydzień, 13 (czwartek) i 14 lipca (piątek) można będzie się zbadać w mobilnej pracowni mammograficznej. Badania będą prowadzone 13 lipca w godzinach od 9.00 do 15.00, a 14 lipca w godzinach od 8.30 do 14.00 przy Centrum Handlowym „Kaszuby”.

 

Badani wykonywane będą w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badanie pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:
• nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
• programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz.
Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty, zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii. Potrzebna będzie również maseczka ochronna. Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.