Zielone Wejherowo

Coraz więcej nasadzeń

W latach 2011-2022 w naszym mieście usunięto 1841 drzew, a posadzono 2861, czyli więcej o ponad 1000 drzew. Wycinki i nasadzenia związane były zarówno z inwestycjami miejskimi i prywatnymi, jak również ze złym stanem usuniętych drzew.

 

Na stronie miasta: www.wejherowo.pl zamieszczono raport o nowo nasadzonej zieleni miejskiej w zdjęciowej formie. Raport nie obejmuje wszystkich nowych nasadzeń dokonanych przez miasto z uwagi na bardzo dużą liczbę nasadzonych drzew, a także nasadzeń prywatnych, za które odpowiadają właściciele posesji.
W ostatnich latach w mieście zasadzono tysiące drzew i krzewów, jako nasadzenie zamienne za drzewa, których usunięcie było konieczne z uwagi na kolizje podczas inwestycji oraz zasadzone dodatkowo. Należy zwrócić uwagę, że część usuniętych drzew była w złym stanie. Przykłady drzew chorych i starych widać w połamanych czy powywracanych drzewach po większych wichurach i stanowią one poważne zagrożenia dla ludzi oraz mienia.
Podkreślić trzeba zaangażowanie i dbałość mieszkańców o swoje posesje i balkony, m.in. już po raz 26. raz uczestniczą w konkursie na najładniej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród organizowanym przez Prezydenta Miasta. Mieszkańcy skorzystali również np. z 1300 sadzonek drzew i krzewów, które miasto przekazało im bezpłatnie w ramach akcji KLIMATycznie w Wejherowie.
Wejherowo często nazywane jest przez mieszkańców i turystów „zielonym miastem”, w dodatku otoczonym lasami. W mieście jest wiele parków, zielonych skwerów i terenów spacerowych. Władze miasta i mieszkańcy dbają o zieleń, kształtują oraz planują zieloną przestrzeń w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.