Superbohaterowie biegają i pomagają

Pobiegli dla Lenki i Arianki

Prawie 600 uczestników uczestniczyło w VIII edycji Biegu Superbohatera, który w minioną niedzielę odbywał się w Parku Miejskim. W tym roku dochód z biegu trafił do sióstr – Leny i Arianki, na potrzebną im rehabilitację.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz we współpracy z Urzędem Miejskim w Wejherowie. Uczestników witali: wicestarosta wejherowski Jacek Thiel, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz oraz Michalina Plińska, prezes Stowarzyszenia Małe Trójmiasto Biega (zdjęcie obok).
Na starcie stanęli bohaterowie z filmów, komiksów i książek, a także postaci z bajek. Uczestnicy mogli wziąć udział w biegach na pięciu różnych dystansach.
Przygotowano także festyn dla zawodników i ich rodzin. Były dmuchańce, tor przeszkód, stoiska z jedzeniem, muzyka. Dla najmłodszych była to ogromna atrakcja.
Bieg Superbohaterów organizowany jest od 2016 roku, a jego głównym celem jest pomoc i zebranie środków na szczytny cel oraz propagowanie aktywnego stylu życia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.