Trudne wierszyki łamiące języki

Rywalizacja i zabawa w Powiatowej Bibliotece

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie w dniach 12-16 czerwca odbyła się VI edycja powiatowego konkursu „Trudne wierszyki łamiące języki” pod patronatem Starosty Wejherowskiego Gabrieli Lisius.

 

Więcej zdjęć:  www.facebook.com/PowiatowaBibliotekaWejherowo
Więcej zdjęć: www.facebook.com/PowiatowaBibliotekaWejherowo

Konkurs, zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, poprowadziła dyrektor biblioteki Barbara Gusman. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas pięciodniowych eliminacji na scenie PBPW wystąpiło ponad 172 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu wejherowskiego, w pięciu kategoriach wiekowych.
Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Uczestnicy konkursu opanowali trudne językowo wierszyki, wykazali się odwagą, zaprezentowali ciekawe przebrania i własną interpretację tekstów. Organizatorzy i jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem, więc komisja nie miała łatwego zadania.
Przede wszystkim wydarzenie okazało się – i to po raz kolejny – wspaniałą zabawą w przyjaznej atmosferze. Wszystkim dzieciom przyznano dyplomy i upominki za udział w konkursie. Powiatowa Biblioteka już dziś zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w przyszłorocznej siódmej edycji konkursu, promującego język polski.

Jolanta Jakacka

 

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas III: I miejsce – Natalia Urbaniak SP nr 6 w Wejherowie; II – Natalia Kur SP nr 5 w Wejherowie; III – Julian Szwałek SP nr 5 w Wejherowie. Wyróżnienia otrzymali: Zofia Janusz SP nr 5 w Wejherowie, Maja Stróżyk SP w Gowinie i Wojtek Maciejewski SP nr 8 w Wejherowie.
W kategorii klas I-II: I miejsce Paulina Michalak Samorządowa SP w Gowinie; II – Anastazja Kierska SP nr 1 w Bolszewie; III – Hubert Stefański Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciekocinie. Wyróżnienia: Anastazja Szyc SP nr 8 w Wejherowie, Natalia Budzisz SP nr 11 w Wejherowie, Hanna Ratuja SP w Nowym Dworze Wejherowskim, Amelia Baranowska SP nr 9 W Wejherowie.
W kategorii 6-latków: I miejsce Justyna Stanisławczyk Przedszkole Leśne w Bolszewie, II miejsce Jakub Zacharczuk SP nr 7 w Rumi, III – Oliwier Laga Przedszkole nr 1 w Redzie. Wyróżnienia: Jagoda Podwojska Przedszkole Omnibusek w Redzie, Noemi Kamińska ZSP w Luzinie, Maja Piotrowska Przedszkole Omnibusek w Redzie, Julia Maszota Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie, Izabela Sobolewska SP nr 1 w Bolszewie.
W kategorii 5-latków: I miejsce Zuzanna Kowalewska SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie; II -Anastazja Krefta SP w Sychowie; III – Sara Piątek Przedszkole Omnibusek w Redzie. Wyróżnienia: Maja Miotk SP w Górze, Maja Borkowska SP nr 1 w Bolszewie, Witold Kłeczek SP nr 7 w Rumi, Helena Sroka ZSP w Luzinie, Nikola Roda-Kurr Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.
W kategorii 3 i 4-latków: I miejsce Marta Dudzińska Przedszkole „Leśna Kraina” w Wejherowie; II – Marcelina Grabowska SP nr 7 w Rumi; III – Antoni Gajzler Słoneczne Przedszkole w Wejherowie. Wyróżnienia: Kamil Wiśniewski Przedszkole „Leśna Kraina” w Wejherowie, Jan Stępniewski SP nr 1 w Bolszewie, Martyna Józkowska SP nr 1 w Bolszewie, Antonina Orłowska ZSP w Luzinie, Oliwia Janor Przedszkole nr 1 w Redzie, Adam Budnik Przedszkole nr 1 w Redzie, Lilianna Jarzembińska ZSP w Luzinie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.