50 tysięcy złotych dla Oddziału Chorób Płuc

Miasto wspiera szpital

Wejherowski samorząd regularnie wspiera działalność szpitala specjalistycznego i dlatego ostatnio miasto przekazało dotację w wysokości 50 tys. złotych na zakup bronchofiberoskopu wraz z kriosondami dla Oddziału Chorób Płuc.

 

O takim wsparciu zdecydowali wejherowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
– W trosce o zdrowie naszych mieszkańców, każdego roku staramy się w miarę naszych możliwości finansowych pomagać wejherowskiemu szpitalowi – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
Zakup bronchofiberoskopu umożliwi przeprowadzenie zabiegów w trakcie których możliwe jest oglądanie przez lekarza od wewnątrz dróg oddechowych, począwszy od strun głosowych i tchawicy, poprzez oskrzela, aż po ich drobne odgałęzienia. Zabieg bronchofiberoskopii stanowi nieocenioną metodę diagnostyczną i co więcej, terapeutyczną w wielu schorzeniach układach oddechowego.
Natomiast zakup sond do kriobiopsji umożliwi przeprowadzenie zabiegów wykorzystywanych w diagnostyce oraz paliatywnym leczeniu pacjentów z chorobami nowotworowymi płuc. Materiał od pacjenta jest wtedy pobierany drogą endoskopową, podczas zabiegu bronchofiberoskopii.
Obecnie Oddział Chorób Płuc wejherowskiego szpitala nie ma możliwości przeprowadzania diagnostyki i monitorowania chorych z podejrzeniem uszkodzenia dróg oddechowych czy chorobami nowotworowymi płuc. W części przypadków mają one charakter trwały, a nawet postępujący. Zakup tych urządzeń to zapewnienie wyższego poziomu badań i tym samym szybszego powrotu pacjentów do zdrowia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.