Wikęd awansował!

Piłka nożna. Wielki sukces

Drużyna piłkarska Wikęd Luzino osiągnęła największy sukces sportowy w historii klubu. Jeszcze przed końcem rozgrywek IV ligi, luzinianie zapewnili sobie awans na wyższy szczebel rozgrywek piłkarskich – do III ligi.

 

W 36. kolejce Wikęd przed własną publicznością bezbramkowo zremisował z walczącą o utrzymanie Bytovią Bytów. Wicelider z Malborka także zremisował w Słupsku i awans luzinian stał się faktem. Trener Wikędu Maciej Pliński jest z tego wydarzenia bardzo szczęśliwy, bo zrealizowano zakładany plan, ale także marzenia. Piłkarze także nie kryją satysfakcji z tego awansu, natomiast dyrektor GOSRiT w Luzinie Piotr Klecha wyznaje, że jest to największy sukces w historii klubu, bo w Luzinie nigdy wcześniej nie było III ligi.
W niedzielę, 18 czerwca, luziński lider rozgrywek na własnym boisku rozgromił MKS Jantara Ustka 12:0. Kanonada bramkowa przyniosła kibicom wiele frajdy, a gole strzelali: K. Opłatkowski (3), S. Skurat (3), P. Kostuch (2), a po jednej P. Regulski, A. Petk, R. Zalov i W. Wilczyński.
Dziś o godz. 19.00 Wikęd zagra w Luzinie z Borowiakiem Czersk.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.