Wirtualny spacer po Kalwarii Wejherowskiej

www.wejherowo.pl/kalwaria360/

Jest dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zobaczyć wnętrza zabytkowych kaplic w Wejherowie, na co dzień zamkniętych. Umożliwia to wirtualny spacer po Kalwarii Wejherowskiej.

 

Niedawno z udziałem władz miasta zaprezentowano wirtualne zwiedzanie Kalwarii
Niedawno z udziałem władz miasta zaprezentowano wirtualne zwiedzanie Kalwarii

Korzystając ze strony internetowej można obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz 26 zabytkowych kaplic oraz dwie najstarsze świątynie w mieście: kościół św. Anny i kościół św. Trójcy, a do tego widok na całą Kalwarię. Dodatkowo na tablicach z opisem znajdujących się przy każdym z tych obiektów umieszczono kod QR (kod kreskowy) pozwalający przejść do strony internetowej z wirtualnym spacerem: https://www.wejherowo.pl/kalwaria360/
– Dzięki wirtualnej prezentacji kaplice można obejrzeć z dowolnego miejsca na świecie, o dowolnej porze – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wejherowska Kalwaria to nasz skarb, nasze dziedzictwo kulturowe, dlatego staramy się zachęcać, aby jak najwięcej osób mogło obejrzeć kaplice z bliska. Wirtualny spacer oznacza, że odwiedzający mogą oglądać wejherowską Kalwarię i jej otoczenie na telefonie lub komputerze z niemal dowolnego miejsca. Wystarczy połączenie z internetem, więc zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.
– To nasz prezent dla mieszkańców i dla turystów na 380. urodziny miasta – dodaje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. społecznych i ekonomicznych. – Zachęcamy, aby do naszej Kalwarii pielgrzymować osobiście, a dzięki tej możliwości technicznej także wirtualnie. Możemy poczuć się jakbyśmy byli wewnątrz zwiedzanego obiektu. Możemy sterować obrazem wirtualnego spaceru: obracać się dookoła 360 stopni, iść w prawo, w lewo, spoglądać w górę lub w dół. Przy każdej kaplicy lektor opowiada o historii danego obiektu.

 

Kalwaria w Wejherowie zwana również Kaszubską Jerozolimą to trzecie po Zebrzydowskiej i Pakoskiej najstarsze sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce i jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Pomorza. Kaplice w Wejherowie należą do unikalnych dzieł sztuki barokowej na Pomorzu.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.