Przygarnij bratka

Po raz drugi mieszkańcy Wejherowa otrzymali darmowe bratki w ramach akcji „Przygarnij bratka” oraz w ramach działań „KLIMATycznie w Wejherowie”. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, a współorganizatorem był Zakładem Usług Komunalnych w Wejherowie

 

– Jest to kolejna tego typu inicjatywa, która jest elementem akcji KLIMATycznie w Wejherowie. Cały czas staramy się szukać rozwiązań, które byłby najbardziej ekologiczne i dlatego też dzisiaj rozdajemy bratki, które jeszcze do niedawna zdobiły miasto. Przede wszystkim zależy nam na tym, by nadać im drugie życie i by mogły nadal cieszyć swoim wyglądem mieszkańców – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, który wspólnie ze swoimi zastępcami: Beatą Rutkiewicz i Arkadiuszem Kraszkiewiczem wręczał bratki mieszkańcom.
Rozdawaniem bratków zajmowali się również pracownicy ZUK, którzy także rozdali mieszkańcom 600. sztuk woreczków na warzywa i owoce, uszytych zostały z firan.
W akcji „Przygarnij bratka” wziął także udział poseł RP Marek Biernacki, który docenił ekologiczny aspekt wydarzenia. Rozdane kwiaty nie tylko zyskały drugie życie, ale akcja uświadomiła mieszkańcom jak ważna jest ochrona środowiska i zmiana nawyków, , aby ochronić klimat.
– Tego typu akcje dają nam nieocenioną możliwość do rozmowy z mieszkańcami, a co za tym idzie możemy wysłuchać rad oraz uwag mieszkańców. Spotkania pozwalają nam lepiej zaplanować przyszłe działania – powiedział Andrzej Gorczycki, prezes ZUK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.