Wyróżnienie dla powiatu wejherowskiego

Innowacyjny Samorząd 2023

Powiat Wejherowski został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd 2023 za projekt „Internetowy system obsługi wniosków o wydanie dokumentów z ewidencji gruntów i budynków”. Nagroda została wręczona podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie.

 

W konkursie „Innowacyjny Samorząd” co roku nagradzane są gminy, miasta, powiaty i województwa, które zgłaszają innowacyjne projekty mogące stać się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. Organizatorem konkursu jest Serwis Samorządowy PAP.
– Bardzo się cieszę, że nasz projekt został doceniony w skali kraju. System uruchomiliśmy w 2022 r. i do tej pory zrealizowanych zostało 2500 wniosków. Wraz z rozwojem technologii informatycznych od wielu lat systematycznie wdrażamy projekty związane z rozwojem e-usług, dzięki czemu nasi mieszkańcy mogą wiele spraw załatwić bez wychodzenia z domu – zaznacza Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Warto dodać, że proces obsługi wniosku, w tym komunikacja elektroniczna pomiędzy wnioskodawcą a urzędem jest w całości wspomagana przez system. Ponadto wnioskodawca ma możliwość śledzenia statusu wniosku i o każdej zmianie zawiadamiany jest drogą elektroniczną, tj. e-mail’em.
Wyróżnienie podczas gali odebrała Maja Jaromirska-Lewińska Sekretarz Powiatu Wejherowskiego i Joanna Charytanowicz Naczelnik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Wejherowie.
Honorowy patronat nad konkursem Innowacyjny Samorząd objęli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Związek Powiatów Polskich.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.