Jutro będzie padać

Filmowe Muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Fundacja „ABY CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ” zapraszają na wydarzenie z cyklu „Filmowe Muzeum”,w ramach którego odbędzie pokaz filmu fabularnego pt. „Jutro będzie padać”.

 

Spotkanie odbędzie się 12.06.2023 (poniedziałek), godz. 18:00 w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod nr telefonu (58) 736 18 21, na adres e-mail:  rkps5@muzeum.wejherowo.pl lub w Książnicy prof. Gerarda Labudy.
Spotkanie odbędzie się 12.06.2023 (poniedziałek), godz. 18:00 w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod nr telefonu (58) 736 18 21, na adres e-mail: rkps5@muzeum.wejherowo.pl lub w Książnicy prof. Gerarda Labudy.

„Jutro będzie padać” to film fabularny, wyprodukowany przez Fundację „Aby Chciało Się Chcieć”. Jego akcja obejmuje lata trzydzieste oraz czterdzieste XX w. i toczy się na Pomorzu. Opowiada o relacjach Kaszubów, Polaków i Niemców, żyjących obok siebie. Losy bohaterów naznaczone są zmianami, jakie w tych relacjach wywołała II wojna światowa. W tle wielkiej historii dokonują się osobiste wybory dwóch braci Kaszubów, zakochanych w swojej sąsiadce, Niemce. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Sebastian Hermano Karaśkiewicz.
Seans będzie poprzedzony krótką prelekcją historyczną, którą wygłosi Dyrektor Muzeum, dr Michał Hinc.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.