Kolorowe świętowanie

Wypełniony atrakcjami Dzień Dziecka

Dzieci świętowały, a dorośli przygotowali atrakcje na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim w Wejherowie ustawiono tzw. dmuchańce i strefę piłki nożnej. Przygotowano występy artystyczne, ekokącik z EkoFabryki, olimpiady sportowe oraz różne animacje. Zabawy z okazji Dnia Dziecka zorganizowano także na osiedlu Sucharskiego oraz na polanie na os. Fenikowskiego.

 

Organizowane przez miasto we współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury święto wszystkich dzieci, cieszyło się dużym zainteresowaniem. W zabawach w Parku Miejskim uczestniczyły całe rodziny – dzieci i ich rodzice.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka złożył wszystkim świętującym Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa oraz jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz.
Na scenie wystąpiły młode tancerki z sekcji tanecznej Elżbiety Czeszejko z WCK. Piłkarze trenowali z piłkarzami i trenerami Wejherowskiej Akademii Piłki Nożnej „Błękitni”. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda praca strażaka, policjanta, żołnierza oraz zapoznały się ze sprzętem tych służb.
Na osiedlu Sucharskiego, dzięki zaangażowaniu Rady Osiedla przygotowano kącik kulinarny, a także różne zabawy na świeżym powietrzu.
Na polanie piknikowej na Osiedlu Fenikowskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 ze swoimi nauczycielami wzięli udział w sportowych rozgrywkach, tańcach i konkursach.
Bawiące się dzieci na obu wspomnianych osiedlach odwiedził prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, którzy złożyli wszystkim życzenia radości, uśmiechu i spełnienia dziecięcych marzeń.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.