Dzień dawcy szpiku

W najbliższą niedzielę, 9 lutego 2014 r. w Rumi odbędzie się dzień dawcy szpiku, potrzebnego  dla chorej na białaczkę Gabrieli, mieszkanki tego miasta.

Akcja odbędzie się w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny, przy ul. Ceynowy 24 w Rumi.
Początek o godz. 10.00
45-letnia Gabriela, matka czworga dzieci, żona kochającego męża, w zeszłym roku usłyszała diagnozę – wtórna ostra białaczka szpikowa. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.
Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. I ty możesz uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka.  Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. I Ty możesz uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku.
Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.