Parada i mecz

Uczniowie oraz strażacy uczcili jubileusz

Tradycyjna parada społeczności Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie uświetniła 380. rocznicę utworzenia Wejherowskiej Woli 28 maja 1643 roku. Młodzież i nauczyciele przeszli z orkiestrą dętą na plac Jakuba Wejhera, gdzie kontynuowano barwne widowisko z pokazami tanecznymi. Z kolei widowisko sportowe stworzyli na Wzgórzu Wolności wejherowscy strażacy, samorządowcy i przyjaciele podczas meczu piłki nożnej. Rozegrano go w ramach obchodów 380. rocznicy utworzenia Wejherowa oraz 150. rocznicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

 

Na boisko w asyście sędziowskiej trójki, wybiegła drużyna strażaków i ich przeciwnicy – radni miejscy i przyjaciele. Nad bezpieczeństwem czuwała ekipa ratowników Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Mecz z trybuny Gryfa obserwowali prezydenci Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Arkadiusz Kraszkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara i wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
Pojedynek piłkarski wygrała ekipa strażaków 4:1 (2:0), ale nie wynik był ważny, lecz wspólna zabawa z okazji Święta Miasta oraz 150-lecia rocznicy OSP Wejherowo. Najważniejsza, że dopisała pogoda i kibice.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.