Otwieranie okna

II Wojewódzki Konkurs Dziennikarsko -Literacki im. Mirosława Odynieckiego

„Otwieram okno na świat./Nieśmiało wsłuchuję się w życie” – napisała Zuza Płuciennik w wierszu „Otwieram okno na świat”. Chyba dla każdego udział w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarsko-Literackiego „Otwieranie okna” był czasem wzmożonego przyglądania się światu, tego tuż za oknem, jak i tego oddalonego o ileś kilometrów od punktu obserwacji. Przyglądaniu się towarzyszyło wsłuchiwaniu się w oddech opisywanej rzeczywistości.

 

Konkurs odbył się po raz drugi w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Po przeczytaniu/obejrzeniu 62 prac przesłanych na konkurs przez uczniów liceów/techników z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Kartuz, Pucka, Wejherowa i okolic jurorzy stwierdzili, że wrażliwość i pomysłowość młodych twórców nie zna granic. Autorzy nie raz zaskakiwali oryginalnością, wnikliwością oglądu i umiejętnością dokonywania oceny świata. Jurorzy mieli kłopot z wyłonieniem najlepszych prac, ale musieli dokonać wyboru tych najpełniej realizujących temat.
Na szczęście nagród było sporo, a to dzięki szczodrości fundatorów i patronów konkursu: Starostwa Powiatowego, Powiatowej Biblioteki Publicznej i Wejherowskiego Centrum Kultury.
Wierzymy, że patron konkursu Mirosław Odyniecki byłby szczęśliwy, widząc tak wielu młodych utalentowanych ludzi, podążających jak On, drogą reportera, pisarza, dziennikarza.
W imieniu organizatorów
E.Ł-S

 

Wyniki konkursu

W kategorii SŁOWO:
I miejsce ex aequo zdobyli: Zuzanna Dębiec za opowiadanie „Błysk”, Stanisław Wojciechowski za felieton „Statyści” oraz Natalia Matejewska za wiersz „Obłuda”.
II miejsce ex aequo – Laura Szlaga za wiersz „Bagaże”, Kornelia Krefta za opowiadanie „Nowy, stary świat” oraz Alicja Owczarek za opowiadanie „Mów ze mną”.
III miejsce ex aequo – Hanna Spychalska za wiersz „Obraz za kurtyną” i Zuzanna Płuciennik za wiersz „Otwieram okno”

W kategorii OBRAZ:
I miejsce ex aequo: Natalia Matejewska za film „Exodus” i Laura Powalska za cykl zdjęć „Otwórz oczy”;
II miejsce ex aequo: Marta Aleksandrowska za cykl zdjęć „Moje miasto”, Urszula Andruczuk za film „Myślenie nie boli”
III miejsce ex aequo: Natalia Dawidowska (praca bez tytułu), Mikołaj Krzemiński za cykl zdjęć: „Dualizm”, „Eklektyzm”, „Życie”.

Kilkanaście osób otrzymało wyróżnienia w obu kategoriach konkursu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.