Na wrotkach i w marszu

Majowe wydarzenia w Gminie Łęczyce

IX Półmaraton Wrotkarski o puchar Wójta Gminy Łęczyce oraz Marsz Pamięci o ofiarach Marszu Śmierci z 1945 roku to ważne wydarzenia, które odbyły się w maju w gminie Łęczyce.

 

Na półmaraton wrotkarski, którego trasa biegła ulicami Strzebielina, zawodnicy przyjechali z różnych stron Polski (Warszawa, Kraków, Poznań) . Pierwsze trzy miejsca w kategorii open zdobyli wśród kobiet: 1. Kaja Sobiecka, 2. Natalia Sarzała, 3. Zuzanna Grzelecka, a wśród mężczyzn: 1. Wojciech Kościelniak, 2. Paweł Ciężki, 3. Łukasz Flejszer.
Nagrody zwycięzcom wręczyli: zastępca wójta Gminy Łęczyce Bożena Pruchniewska oraz dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki – Hanna Mancewicz. Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział i walkę do ostatnich metrów, mówiąc: do zobaczenia na trasie za rok!

#pamiętaMY – pod takim hasłem mieszkańcy Gminy Łęczyce co roku uczestniczą w Marszu Pamięci w Nawczu. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem zabitych więźniów obozu Stutthof były początkiem tegorocznego wydarzenia. Na trasie stanęło 13 trzyosobowych drużyn. Trasa była wymagająca, a zadania, które uczestnicy musieli wykonać nie były łatwe.
Gminna Instytucja Kultury dziękuje Dawidowi Kwidzińskiemu oraz aktorom Teatru Odeon, a także naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycach druhowi Mariuszowi Wick i jego niezwykłej drużynie za pomoc przy realizacji Marszu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.