Światełka rozświetliły zimowy mrok

Co roku w Wejherowie odbywa się konkurs na najpiękniejsze dekoracje świąteczne w ogrodach, na domach, balkonach i w oknach. W styczniu br.  już po raz jedenasty rozstrzygnięto tę piękną rywalizację i rozdano nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Laureaci z prezydentem miasta, przewodniczącą komisji  T. Padsidis (w środku) oraz innymi uczestnikami spotkania.
Laureaci z prezydentem miasta, przewodniczącą komisji T. Padsidis (w środku) oraz innymi uczestnikami spotkania.

W wejherowskim ratuszu z okazji zakończenia konkursu odbyło się spotkanie mieszkańców z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem, jego zastępcą Piotrem Bochińskim i sekretarzem miasta Bogusławem Suwarą. . Prezydent wręczał nagrody, ale też rozmawiał z gośćmi i odpowiadał na pytania dotyczące różnych dziedzin życia w mieście. Podziękował wejherowianom za ich aktywność i wysiłek. Dekoracje na balkonach, oknach i w ogrodach są pięknym uzupełnieniem ulicznych iluminacji, zamontowanych w centrum miasta.
– Dzięki naszym wspólnym staraniom Wejherowo wyróżnia się w okresie świątecznym wspaniałymi dekoracjami – powiedział Krzysztof Hildebrandt. – Wspólnie robimy fajną rzecz. Dziękuję za wysiłek i poniesione wydatki, bo oświetlenie świąteczne i inne elementy wystroju to niemały koszt.
Zachęceni do wypowiedzi mieszkańcy mówili o tym, jak do tego rodzaju prac angażują się członkowie rodziny, pomagają m.in. dzieci. Dla wielu osób to nie tylko wysiłek, ale też przyjemność i satysfakcja.
– Co roku mam nowe pomysły, staram się coś zmieniać i udoskonalać – powiedział Henryk Groth, wyróżniony za dekoracje balkonu. Adam Korzeniowski (II miejsce za dekorację domu i ogrodu) podkreślił , że w jego rodzinie takie prace są już tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. A. Korzeniowski podziękował prezydentowi miasta nie tylko za nagrodę, ale też za inicjatywę, związaną z samym konkursem. Laureaci mają powód do radości i podwójnej satysfakcji.
Jolanta Damaszke, laureatka pierwszego miejsca za udekorowany świątecznie ogród również chwaliła sam pomysł zorganizowania konkursu. Zaproponowała również, żeby w przyszłości w Wejherowie odbył się konkurs jasełek w wykonaniu dzieci, ponieważ w szkołach i innych placówkach powstają piękne przedstawienia. jedno z nich wystawił niedawno w WCK ośrodek dla dzieci i młodzieży niesłyszącej (pisaliśmy o tym w poprzednim wydaniu „Pulsu Wejherowa”).
Maciej Bielecki, który do Wejherowa przeprowadził się dwa lata temu, a wyróżnienie w konkursie odbierał razem z żoną i małym synkiem, bardzo chwalił nasze miasto i dbałość władz samorządowych o jego wygląd.
– Bardzo nam się podobają między innymi dekoracje świąteczne. Takich nie widzieliśmy nigdzie indziej – powiedział młody wejherowianin.
– Celem konkursu jest podkreślenie wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia – powiedziała przewodnicząca komisji Teresa Patsidis. – Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe dekoracje, ciekawe rozwiązania i pomysły.       
Wszyscy mieszkańcy cieszyli  oczy światełkami, które rozświetlały zimowy mrok.

AK.

Laureaci XI Konkursu na dekoracje świąteczne

Dekoracje świąteczne ogrodów:
I miejsce – Jolanta Damaszke z ul. Pruszkowskiego
II ex aequo – Zbigniew Wolanin z ul. Wczasowej
i Adam Korzeniowski z ul. Okrężnej
III  – Elżbieta Poczan z ul. Iwaszkiewicza.
Wyróżnienie – Barbara Wojewódka z ul. Ludowej.

Dekoracje balkonów i okien
I miejsce – Angelika i Piotr Dębscy z ul. Sikorskiego
II – Marek Miotk z ul. Sobieskiego
III – Elżbieta i Jan Cichoccy z os. Kaszubskiego.
Wyróżnienia:  Maciej Bielecki z os. 1000-lecia
i Henryk Groth z ul. Niskiej.

Ogrody, balkony i okna oceniała komisja z Urzędu Miasta w składzie: Teresa Patsidis – przewodnicząca, Stanisław Brzozowski, Tacjanna Bielawa, Leszek Miś, Justyna Antczak, Jacek Thiel, Monika Krzemińska i Kamila Hebda.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.