WCK dla widzów niewidomych oraz słabowidzących

Wejherowskie Centrum Kultury zrealizowało projekt dofinansowany z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej skierowany do osób niewidomych i słabowidzących.
Dla osób niewidomych i słabowidzących spotkanie z filmem w kinie mogło odbyć się dzięki realizowanemu projektowi, niecodziennym, ale realnym przeżyciem.  „Kino dla wszystkich – Zastosowanie audiodeskrypcji – umożliwienie korzystania z dorobku filmowego osobom niewidomym i słabowidzącym” miało na celu popularyzację sztuki filmowej i umożliwienie korzystania z dorobku filmowego osobom niewidomym i słabowidzącym. Projekt trwał od czerwca 2013 r. do stycznia 2014 r.
Dotacja w wysokości 6,5 tys. zł umożliwiła projekcję czterech seansów filmowych odtwarzanych dzięki metodzie audiodeskrypcji. W trakcie seansu filmowego, poza filmowymi dialogami, w specjalnych słuchawkach lub głośnikach kinowych słychać głos lektora odczytującego skrypt audiodeskrypcji. Dzięki tak wzbogaconemu przekazowi widzowie z dysfunkcją wzroku mogli pełniej odbierać sztukę filmową.  W ramach projektu Wejherowskie Centrum Kultury zaprosiło osoby niewidome i słabowidzące na cztery seanse kinowe: „Listy do M”, „Zapach kobiety”, „Skrzypek na dachu” oraz „Imagine”.
Seanse cieszyły się dużą popularnością wśród osób z dysfunkcjami wzroku. W projekcie uczestniczyło ponad 450. widzów. Szczególne podziękowania za wsparcie i promocję wśród podopiecznych, Wejherowskie Centrum Kultury składa organizacjom pozarządowym.
Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i realizacji projektu „Kino dla wszystkich” WCK mogło stworzyć namiastkę świata dostępnego dla wszystkich, także wzakresie upowszechniania kultury i sztuki filmowej dla osób, które do tej pory miały ograniczony dostęp do dorobku filmowego.  Informacja o projekcie i pokazach filmowych znajduje się na stronie www.wck.org.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.