Kiermasz charytatywny

Nie po raz pierwszy Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie organizuje akcję charytatywną. Od kilku lat, z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, biblioteka zachęca swoich czytelników do wsparcia hospicjum, opiekującego się ciężko chorymi mieszkańcami miasta i powiatu.

– W tym roku zaplanowaliśmy kiermasz książek, a zebrane pieniądze przekażemy, poprzez organizację pożytku publicznego, na rzecz pacjentów Hospicjum pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie – mówi Danuta Balcerowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. – Do współpracy zaprosiliśmy księgarzy. Poprosiliśmy ich o dary, które można by wystawić na dobroczynnym kiermaszu.
Prośba spotkała się z odzewem. Kilkadziesiąt książek, starannie ułożonych w dużym kartonie podarowała  tczewska księgarnia Sprzedaż Dobrej Książki. Wśród przekazanych książek znajdują się interesujące pozycje, wszystkie w idealnym stanie. Do akcji charytatywnej w bibliotece, którą wspiera Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe, włączyła się też Księgarnia Feniks.
W najbliższy wtorek 11 lutego br., w Światowy Dzień Chorego w bibliotece przy ul. Kaszubskiej 14 będzie można kupić ciekawą książkę.
– Liczymy na podwójną korzyść – dodaje dyrektor Danuta Balcerowicz. – Zachęcimy mieszkańców do kupna książek, a więc do czytania i jednocześnie wspomożemy wejherowskie hospicjum.
Szczegóły akcji na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.