Powstała nowa Strzelnica

30 lat Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie oraz ich goście uroczyście otworzyli strzelnicę. Nowa strzelnica to jeden z elementów obchodów 30-lecia reaktywacji działalności stowarzyszenia.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Jakuba Wejhera i mszy św. w wejherowskiej Kolegiacie oraz intronizacji Króla KBS Wejherowo 2023 Piotra Karbowskiego. I Rycerzem została Ludmiła Gołąbek, a II Rycerzem Wojciech Recław.
Bracia Kurkowi i ich goście przeszli ze sztandarami i orkiestrą do nowej strzelnicy, gdzie Tomasz Klas, prezes wejherowskiego bractwa odznaczył prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta medalem Zasłużony dla Bractwa Kurkowego w Wejherowie.
Do 1946 w Wejherowie roku istniał obiekt kulturalny zwany Strzelnicą. W 1946 roku dawny budynek uległ spaleniu. Obecną strzelnicę odbudowali członkowie stowarzyszenia, którzy w soboty, weekendy i popołudniami pracowali społecznie, aby urządzić to miejsce. Obiekt przy ul. Strzeleckiej będzie służył wszystkim mieszkańcom miasta oraz miłośnikom sportu strzeleckiego.
W zorganizowanych tuż po otwarciu strzelnicy zawodach o Miecz Jakuba Wejhera główną nagrodę wystrzelał brat Kazimierz Laskowski z KBS Starogard Gdański.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.