Wolontariuszki w Ratuszu

Koordynatorki, wolontariuszki i słuchaczki Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA spotkały się w Ratuszu z Jackiem Thielem oraz Henrykiem Połchowskim z Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Wejherowie. 

Rozmawiano o ciekawym programie imprez artystycznych odbywających się m.in. w niedzielne popołudnia w Parku Miejskim. Przyciągają one coraz więcej osób, rodzin z dziećmi i turystów przebywających w okolicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Codzienne wycieczki z przewodnikiem po mieście i Kalwarii cieszą się również zainteresowaniem i coraz większą frekwencją. Promocji miasta pomagają reklamy przed Ratuszem oraz informacje w lokalnej prasie i w internecie.
Jacek Thiel przekazał słuchaczkom WUTW YMCA materiały promujące nasze miasto. Henryk Połchowski opowiadał o swoich doświadczeniach dziennikarskich i pasji literackiej, m.in. o gatunkach dziennikarskich i metodach zdobywania materiału.

Bogna Zubrzycka, Wiktoria Rocławska,Wanda Kantecka, Jolanta Czczótka, Zenia Kołodziejska i Alicja Orszulak z Henrykiem Połchowskim w wejherowskim Ratuszu.
Bogna Zubrzycka, Wiktoria Rocławska,Wanda Kantecka, Jolanta Czczótka, Zenia Kołodziejska i Alicja Orszulak z Henrykiem Połchowskim w wejherowskim Ratuszu.

Jako że kilka osób z WUTW YMCA ma za sobą pierwsze kroki w tej dziedzinie, m.in. artykuły na naszych łamach oraz w miesięczniku De Novo wydawanym przez gdyńską YMCA, były to dla nich cenne informacje.
Spotkanie z dziennikarzem było pouczającą lekcją i zachętą do dalszej pracy na łamach prasy.
Alicja Orszulak

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.