Odszedł Bogdan Tokłowicz

Pożegnanie

Trudno pogodzić się z odejściem Bogdana Tokłowicza, niezwykle aktywnego i zaangażowanego w sprawy miasta i powiatu samorządowca, biorącego udział w wielu projektach oraz wydarzeniach.

Jako wieloletni pedagog wspierał młodzież i dbał o oświatę w mieście. Troszczył się również o seniorów, m.in. pomagając w utworzeniu i działalności Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pomagał wejherowskim organizacjom i stowarzyszeniom, sam był członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Bractwa Kurkowego w Wejherowie.
Wszyscy pamiętamy Go uśmiechniętego, życzliwego, wrażliwego i pełnego empatii, zawsze gotowego do pomagania. Dlatego z takim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Tokłowicza, który z oddaniem pracował dla dobra miasta, które kochał.
Śp. Bogdan Tokłowicz przez kilkanaście lat pełnił funkcję zastępcy prezydenta Wejherowa, odpowiedzialnego za sprawy społeczne, oświatę i kulturę, a następnie Przewodniczącego Rady Miasta Wejherowa. Był także wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wejherowskiego, a wcześniej nauczycielem i wieloletnim dyrektorem Technikum Elektrycznego w Wejherowie.
Podczas sobotniej uroczystości pogrzebowej w kościele św. Leona i św. Stanisława Kostki żegnali Go – obok Rodziny – przyjaciele i współpracownicy. Zmarłego wspominali m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz wicestarosta wejherowski Jacek Thiel. Obaj przekazali głębokie wyrazy współczucia Żonie i całej Rodzinie Bogdana Tokłowicza. Redakcja „Pulsu Wejherowa” również składa serdeczne kondolencje Rodzinie pana Bogdana.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.