Prawie 2 tysiące uczestników

W niedzielę 26 stycznia 2014 roku na hali widowiskowo-sportowej im. M. Płażyńskiego w Luzinie 26 stycznia rozegrany został kolejny turniej KASZUB CUP w futsalu. Tym razem w międzynarodowej obsadzie rywalizowały piłkarki w kategorii open.

Niespodziewanie najlepszą drużyną zawodów okazała się młodsza drużyna gospodarzy, GOSRiT II Luzino, która w finale pokonała występującą w Ekstralidze Futsalu, Elwo Etna Elbląg. Pierwsza drużyna z Luzina wywalczyła siódmą pozycję. Zwyciężczynie grały w składzie: Monika Drabik, Klaudia Gruba, Ewelina Pielowska, Karolina Jóskowska, Magda Lińska, Anna Miszka. Królową strzelców została Karolina Jóskowaska. (GOSRiT Luzino).
Najlepsza trójka turnieju otrzymała z rąk Piotra Klechy dyrektora GOSRiT, okazałe statuetki „Diabelskich Skrzypiec”, ufundowane przez wójta  Jarosława Wejera oraz komplet specjalnych medali. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy medal oraz nagrody ufundowane przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej oraz firmę RUCH.
W tej edycji turnieju uczestniczyło już ponad 1900 młodych adeptów futbolu ze 160 drużyn.
Dzień wcześniej w sobotę 25 stycznia rozegrany także turniej KASZUB CUP, w którym wystąpiły piłkarki U-13 i U-16. Najpierw w czwórmeczu spotkały się najmłodsze adeptki futbolu rocznika 2001 i młodsze, w którym dwa zespoły GOSRiT Luzino spotkały się z dwiema drużynami Elwo Etna Elbląg. Po nich na parkiecie rywalizowały zawodniczki U-16. Najlepszą drużyną turnieju zostało Olimpico Malbork, które okazało się lepsze o jedną bramkę od GOSRiT Luzino.  
Jeszcze wcześniej, bo w pierwszy weekend ferii w turnieju zorganizowanym przez Grzegorza Semaka i Tomasza Myszewskiego z KTS-K GOSRiT Luzino w ramach Kaszub Cup  uczestniczyły 24 zespoły rocznika 1999/2000. Najlepszą drużyną okazała się Olimpia Elbląg, która w finale pokonała Czarnych Pruszcz Gdański.
Najlepszym zawodnikiem został Filip Świercz (Czarni Pruszcz Gdański), bramkarzem Daniel Seń (KTS-K Lew Lębork), a królem strzelców został Łukasz Murakowski ( GOSRiT Luzino).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.