Niedługo ulica będzie gotowa

Przebudowy ul. Budowlanych ciąg dalszy

Trwają prace drogowe na ul. Budowlanych w Wejherowie, która jest elementem dużej inwestycji drogowej. Cała inwestycja obejmuje również nowy odcinek drogi, łączący ulicę Budowlanych z rondem na ul. Przemysłowej i z drogą wojewódzką nr 468 (była DK nr 6).

 

Na tę inwestycję, która ułatwi komunikację w północno-zachodniej części miasta oraz przyniesie rozwój dzielnicy przemysłowej, samorząd miasta Wejherowa zdobyły dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Na ulicy Budowlanych wykonano m.in. nową nawierzchnię jezdni, chodniki.
– Jest to ulica w dzielnicy przemysłowej, bardzo ważna dla przedsiębiorców, którzy mają tu siedziby swoich firm i zatrudniają pracowników. Mieści się tutaj także szkoła ponadpodstawowa – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Przed inwestycją prowadziliśmy z przedsiębiorcami konsultacje i negocjacje w sprawie budowy ulicy. Nie było to łatwe, bo każdy ma inne oczekiwania, ale udało się doprowadzić do konsensusu. Niedługo ulica będzie gotowa, co poprawi jakość życia, a przede wszystkim bezpieczeństwo dla funkcjonujących w tym rejonie firm i szkoły.

Część dużej inwestycji drogowej

Przebudowa ul. Budowlanych to część dużej drogowej inwestycji w tej części miasta. Wybudowany zostanie także nowy odcinek ulicy łączący ul. Przemysłową i z drogą wojewódzką nr 468, z chodnikami po obu stronach jezdni i ścieżką rowerową. Ulica Budowlanych zostanie włączona do nowobudowanego łącznika poprzez rondo.
– Rozpoczyna się budowa nowego odcinka od ul. Przemysłowej do starej „szóstki” – mówi Beata Rutkiewicz. – To trudny, torfowy teren, który stanowi dla drogowców duże wyzwanie. Budowa na takim niestabilnym podłożu nie należy do najprostszych technologicznie, wymaga większych niż gdzie indziej prac projektowych i nakładów finansowych. Jednak wykonane są nasypy, które przez jakiś czas stabilizują teren i wszystko wskazuje, że termin zakończenia inwestycji tj. kwiecień 2025 r. zostanie utrzymany.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.