Rozpoczyna się budowa ronda w Koleczkowie

Długo wyczekiwana inwestycja

Rusza przebudowa skrzyżowania w Koleczkowie. Powstanie rondo, które wejdzie w skład układu komunikacyjnego drogi ekspresowej S6 – Trasy Kaszubskiej. To drugi etap ważnego zadania drogowego, realizowanego od zeszłego roku w gminie Szemud.

 

W wejherowskim Starostwie podpisano umowę z wykonawcą firmą Kruszywo Sp. z o.o. Łączna wartość zadania to blisko 7 mln zł. Na inwestycję udało się pozyskać dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,7 mln zł oraz 1,7 mln z Samorządu Województwa Pomorskiego. Pozostałą kwotę w wysokości blisko 2,6 mln zł dołoży Powiat Wejherowski i Gmina Szemud.
– Jesteśmy obecnie na ukończeniu pierwszego etapu inwestycji, tj. przebudowy starego odcinka ulicy Chylońskiej i budowy nowego przebiegu tejże ulicy w Koleczkowie. Teraz ruszy drugi etap, czyli budowa ronda w Koleczkowie. To długo wyczekiwane zadanie, dzięki któremu zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników dróg – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Nowe rondo powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 218 i połączy się bezpośrednio z węzłem Kielno na Trasie Kaszubskiej.
– Prace mają przebiegać bardzo sprawnie i w ciągu sześciu miesięcy powstanie rondo i oddany zostanie nowy przebieg ulicy Chylońskiej. Te dwie inwestycje będą realizowane jednocześnie. To ważne zadanie nie tylko dla mieszkańców gminy Szemud, ale także tych którzy korzystają z trasy S6 – zaznacza wicestarosta Jacek Thiel.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.