Duchowni i samorządowcy zagrali w szczytnym celu

Powiat Wejherowski uczcił 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ramach obchodów odprawiona została uroczysta msza święta. Wydarzenie tradycyjnie zwieńczył mecz charytatywny księża – samorządowcy, podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie chorej Asi.

 

Już po raz szósty na stadionie Gryfa Wejherowo rozegrany został mecz charytatywny piłki nożnej połączony z festynem rodzinnym. Na boisku spotkały się dwie wyjątkowe drużyny: księża i samorządowcy z powiatu wejherowskiego, którzy zagrali w szczytnym celu.
– Z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja tradycyjnie spotykamy się na Wzgórzu Wolności, aby wspólnie świętować i kibicować drużynom podczas meczu, który został zorganizowany, aby wesprzeć akcję zbiórki datków dla chorej Asi, która ma porażenie mózgowe, jest niedosłysząca i potrzebuje pomocy – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: pokaz umiejętności Jana Tatarowicza – zwycięzcy programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska, ekspozycja sprzętu straży pożarnej i służb mundurowych, jazda na kucyku, dmuchańce, fotobudka oraz stoiska gastronomiczne.
Podczas meczu charytatywnego dla Asi udało się zebrać blisko 8 tysięcy złotych. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na leczenie chorej dziewczynki.
Organizatorem obchodów była Starosta Wejherowski Gabriela Lisius oraz Proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie ks. Andrzej Nowak. W organizację wydarzenia zaangażowany był także Rafał Szlas radny miasta Wejherowa. Mecz Honorowym Patronatem objął Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda.
W południe w parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.