Wielkie sprzątanie

KLIMATycznie w Wejherowie

Kilkadziesiąt osób sprzątało w kwietniu las na terenie Kalwarii Wejherowskiej. W blisko dwugodzinnej akcji uczestniczyli pracownicy Urzędu Miejskiego, radni miejscy oraz strażnicy miejscy. W akcję sprzątania włączyli się też mieszkańcy os. Fenikowskiego oraz uczniowie wejherowskich szkół podstawowych.

 

W akcji sprzątania aktywnie uczestniczyli m.in. wejherowscy radni (na zdjęciu od lewej): Leszek Szczypior, Dorota Chodubska i Justyna Ostrowska. Fot. Urząd Miejski
W akcji sprzątania aktywnie uczestniczyli m.in. wejherowscy radni (na zdjęciu od lewej): Leszek Szczypior, Dorota Chodubska i Justyna Ostrowska. Fot. Urząd Miejski

Sprzątanie Kalwarii w okolicach ul. Roszczynialskiego odbywało się w ramach akcji „KLIMATycznie w Wejherowie” oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
– W sprzątanie różnych miejsc na terenie Wejherowa włączyli się m.in. uczniowie naszych szkół, oraz kajakarze, którzy sprzątali rzekę Redę i jej brzegi – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Bardzo się staramyę, aby miasto było czyste. We współpracy z Zakładem Usług Komunalnych w Wejherowie codziennie dbamy o porządek w mieście. Niestety lasy, polany piknikowe, rzeki wymagają dodatkowej interwencji. Wielu mieszkańców podczas spacerów w lasach zabiera napotkane odpady.
Mieszkańców Osiedla Fenikowskiego nie trzeba było długo namawiać do sprzątania swojej okolicy. Akcja, zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przez lokalnych społeczników z osiedla zgromadziła wiele osób.
Jak powiedział Mariusz Łupina, radny i inicjator wielu akcji społecznych, mieszkańcy sprzątali nie tylko Polanę Jakubową, miejsce spotkań i rekreacji, ale okoliczny las, łąki i brzegi stawu.
– Przyszło wiele osób, za co wszystkim bardzo dziękuję. Mieszkańcy dbają o środowisko, w którym żyjemy my i nasze dzieci – powiedział Mariusz Łupina. – Szczególnie dopisali najmłodsi, którzy z wielkim zapałem sprzątali okolicę.
22 kwietnia, obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, promocja działań na rzecz ochrony klimatu, a także budowanie świadomości społecznej w tym zakresie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.