Rowerowy Maj

Aktywni uczniowie, szkoły i klasy

Uczniowie wejherowskich szkół biorą udział w II edycji ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. Tegoroczną akcję zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

 

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia wśród uczniów oraz grona nauczycielskiego.
Każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Wyróżnieni zostaną najbardziej aktywni uczestnicy, szkoły oraz klasy.
– Wspólnie z 40. miastami w Polsce włączamy się w tę akcję, promując zdrowy styl życia, edukację i zabawę – informuje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych. – Ubiegłoroczna akcja pokazała, jak nasi uczniowie potrafią być aktywni, dojeżdżając do szkół nie tylko na rowerach, ale także na hulajnogach i rolkach. Na najbardziej aktywnych uczniów czekają atrakcyjne nagrody.
Organizatorem akcji Rowerowy Maj jest Urząd Miejski w Wejherowie, we współpracy z Miastem Gdańsk. Dyrektorzy wejherowskich szkół obecni na inauguracji akcji Rowerowy Maj podkreślali, że coraz więcej uczniów dojeżdża do szkoły rowerem, a szkoły są przygotowane pod kątem infrastruktury. Przy każdej placówce znajdują się zadaszone wiaty rowerowe.

 

W ubiegłym roku w akcji Rowerowy Maj wzięło udział ponad 1100 uczniów z 197 klas wejherowskich szkół podstawowych. Wykonano łącznie ponad 23 tys. przejazdów rowerowych.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.